O ARTYSTACH

  • Mistrz bandoneonu diatonicznego Wiesław Prządka po latach doświadczeń z tangiem i koncertach w Polsce, Europie i Argentynie zaprasza na premierowy koncert - po raz pierwszy w Bielsku-Białej - pełny emocji i namiętności, w wirtuozerskim wykonani. Wiesław Prządka to artysta sentymentalny i uczuciowy. Jego umiejętność gry na instrumentach (bandoneon i akordeon) jest na najwyższym poziomie, ale to przekaz artystyczny czy wręcz duchowy, jakiego można doświadczyć na jego koncertach, wyróżnia go na rynku muzycznym. Spotkanie z nim to przeżycie, emocje, a on sam na scenie to duża doza elegancji i dobrego smaku.
  • Wiesław Prządka Tango Trio zagra w składzie: Rafał Karasiewicz - fortepian, Jakub Olejnik - kontrabas, Wiesław Prządka - bandoneon i akordeon.
  • Lucie Kubasova (Słowacja) & Joerg Palm (Niemcy) to znani w Bielsku-Białej i bardzo lubiani maestros mający własne studio taneczne: szkołę tanga Studio 12 w Pradze (Republika Czeska). Tanga argentyńskiego uczą od wielu lat a ich umiejętności taneczne są wyjątkowe- taniec w ich wykonaniu to ogromna dawka emocji, wirtuozerii i elegancji. Podczas koncertu dadzą pokaz tanga argentyńskiego - to absolutnie unikatowe wydarzenie aby podczas jednego wieczoru,na scenie pojawili się tak znakomici artyści.